Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler

Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler

Uykuya dalma sorunu olan kişiler, özellikle iyice uykuları gelmedikçe yatağa gitmemelidir. Egzersiz yapmanız size fazlasıyla iyi gelecektir. Özellikle, öğlen veya ikindi vaktinde boş zamanlarınızı egzersiz yaparak değerlendirebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, formda ve kondisyonu iyi olan kişiler, rahat ve mutlu bir uyku çekebiliyor.

Bitkisel Çay Önerileri

Kediotu: Yatağa geçmeden 10-15 dakika önce kediotu çayı yapabilirsiniz. Kediotu çayının rahatlatma özelliği bulunmaktadır ve bir fincan suya, bir çay kaşığı koymanız yeterli olacaktır. Kediotu çayı, gün içerisinde 2-3 kez tüketilebilir.

Papatya Çayı: Papatya çayı rahatlatıcı özelliklere sahiptir ve hemen herkes tarafından yatmadan önce içilmektedir. Geleneksel olarak kullandığımız bitkisel çay türüdür. Çayın poşetini bulmak oldukça kolay.

Kılıç otu, Binbirdelik otu: Genellikle depresyon tedavisinde kullanılan bu bitki, kaygı önleyici ve düzenleyici özelliğe sahiptir. MAO olarak bilinen enzimin oranını aşağılara çekebilir veya durdurabilir. 4-6 hafta arasında kullanıldığında etkisini göstermektedir. Kaynamış suyun içerisine, 1-2 çay kaşığı koymanız, dinlendirmeniz ve süzüp içmeniz yeterli olacaktır.

Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler
Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler
uyku
Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler
Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler.
http://ruyayorumu.com/uyku/uykusuzluga-bitkisel-cozumler#yorumlar

Gününün en çok okunan rüya tabirleri

Takip et:

Sosyal medyada bizi takip edin, güncel yazılardan haberdar olun!
Rüya Yorumu