Uyku Maskesi

Uyku Maskesi

Uykunun, tüm canlılar için ne kadar önemli olduğunu herkes bilmekte. Uykunun kaliteli olması, uyandıktan sonra dinç ve zinde olmamızı sağlıyor. Geceleri, uykudan uyanmamıza sebep olan bir sürü etken bulunmaktadır ve bunlardan en önemlisi ve en çok rastlananı ise, Işık’tır. Odanızdaki tüm ışıkları söndürmüş olsanız dahi, evde başka yaşayanlar varsa ve onların açtığı ışığın odanın her hangi bir bölgesine yansıması, dışarıdaki otomobillerin farları, odada bulunan dijital saat veya sokak lambası gibi ışıklar, biz fark etmesek dahi uykumuzun kalitesini düşürmektedir.

Bu ışıklar, özellikle REM uykusu sırasında melatonin üretiminin durmasına neden olmaktadır. Bu tarz ışıklara alınacak en önemli etken ise, uyku maskesidir. Uyku maskesini ilk kez kullanacak kişiler, ilk zamanlarda yadırgayabilir ancak alıştıktan sonra uyku maskesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Çoğu insan alıştıktan sonra vazgeçememektedir.

Uyku maskesi, kullanan kişiyi rahatsız etmez, kaşındırmaz ve sıkmaz. Ancak, kalitesiz uyku maskelerinde bu durum farklılık gösterebilir. Kaliteli kumaştan yapılan uyku maskesi tercih edilmelidir. Maske takıldıktan sonra, ışığın gerçekten geçip geçmediği kontrol edilmelidir. Gündüz uyumak zorunda olan kişilere daha fazla yardımcı olmaktadır. Gündüz uyuyan kişilerin bile, kısa süre içerisinde uykuya geçmesini sağlayacaktır.

Uyku Maskesi
Uyku Maskesi
uyku
Uyku Maskesi
Uyku Maskesi.
http://upstream-ruyayorumu-com/uyku/uyku-maskesi#yorumlar

Gününün en çok okunan rüya tabirleri

Takip et:

Sosyal medyada bizi takip edin, güncel yazılardan haberdar olun!
Rüya Yorumu