Kalitesiz Uyku Beyni Yaşlandırıyor

Kalitesiz Uyku Beyni Yaşlandırıyor

Gece uykusunu iyi almayan ve uyku konusunda sıkıntılar yaşayan kişilerin beyninin daha genç yaşlanabileceği, araştırmalar sonucunda belirlenmiştir.

Amerikalı bilim adamları, yaptıkları araştırmalar sonucunda gece uykusunu iyi almayan kişilerde konsantrasyon ve hafıza kaybı yaşandığını gözlemlemiştir. Sadece 3 yıl içerisinde beyin, faaliyetlerinde azalma göstermektedir. Yapılan araştırmaya göre, sadece bir gece de olsa uykusuz kalmak, baş bölgesine darbe almakla eş değer hasar bırakmaktadır.

Uyku sırasında beynin kendisini zehirli maddelerden temizlemekte olduğunu söyleyen bilim adamları, gece uykusunun beyin sağlığı için çok önemli olduğunu belirmektedirler. Kalitesiz ve düzensiz uyku, beyin faaliyetlerinde yüzde 50 azalmalara neden olmaktadır ve bu hasar, tamir edilemez düzeydedir. Alınan hasar, beynin 5 yaş daha yaşlanmasına neden olmaktadır.

Uyku kalitesi, beynin yaşlanmasında, uyku saatine göre daha fazla etkili olduğu belirlenmiştir. Ne kadar uyuduğunuz, nasıl uyuduğunuzdan daha az etkili. Yeteri kadar ve kaliteli uyku oldukça önemlidir.

Kalitesiz Uyku Beyni Yaşlandırıyor
Kalitesiz Uyku Beyni Yaşlandırıyor
uyku
Kalitesiz Uyku Beyni Yaşlandırıyor
Kalitesiz Uyku Beyni Yaşlandırıyor.
http://upstream-ruyayorumu-com/uyku/kalitesiz-uyku-beyni-yaslandiriyor#yorumlar

Gününün en çok okunan rüya tabirleri

Takip et:

Sosyal medyada bizi takip edin, güncel yazılardan haberdar olun!
Rüya Yorumu