Yaratıcı Rüyalar

Yaratıcı Rüyalar

Bazı bilim adamları rüya sırasında yeni keşifler, sanat eserleri ve yeni bilgiler öğrenilebileceğini savunmaktadır. Birçok buluşun rüya sırasında yapılabileceğini savunmaktadırlar. Bu tarz rüyalara, "yaratıcı rüyalar" adı verilmektedir. Kanıt olmadan bir görüşe inanmak pek mantıklı değildir. Bu durumu kanıtlayan bir örnek ise, "modern atom kuramı"dır. Niels Bohr adlı genç gördüğü rüya sonrasında yeni bir kavram ortaya çıkarmıştır. Gördüğü rüya; Güneş'in kızgın gazlarla dolu merkezde durduğu ve diğer gezegenlerin ince bir iplikle Güneş'e bağlı olduğu ve sürekli olarak Güneş etrafında daire çizdikleriydi. Gezegenler sürekli olarak rüyayı gören Niels Bohr'un yanından geçerken ilginç bir ses çıkartıyordu. Kızgın gazlar soğudu ve katı bir hale geldi, gezegenler ve Güneş uzaklaştı, bunun devamında rüyayı gören Niels Bohr uykusundan uyandı. Gördüğü rüyayı, Güneş sistemiyle atom arasındaki benzerlik olarak adlandırdı. Tüm bunların sonucunda, modern atom kuramı ortaya çıktı.

Yaratıcı rüyaya benzer bir rüyayı da Richard Wagner'in, "Tristan & Isolde" ismindeki operasının bestesiydi. Yaptıkları beste herkes tarafından beğenilmiş ve birçok iltifatlar almasına yardımcı olmuştu. Rüyasında gördüğü ve duyduğu sesleri uyanır uyanmaz notaya döktüğünü ve aslında kendi eseri olmadığını, en samimi dostuna aktarmıştır. Söylediklerine şu sözlerle devam etmiştir; "Benim zavallı kafam bunun gibi bir eseri asla isteyerek yapamazdı. Dinlediğiniz ve beğendiğiniz bu eser, rüyamın sesleri ve eserdir."

Bu tarz yaratıcı rüyalar oldukça fazladır ve insanların kafasında şu sorunun oluşmasına neden olmuştur; "gelecekten mesajlar". Kanıtlarının çok fazla olması, bu görüşün doğruluğunu savunmamıza neden olabilir. Ancak bilim adamları bu tarz rüyaların bilinçaltımızdan kaynaklandığını söylemiştir. Bilimsel veriler sonucunda, gördüğümüz rüyaların beynin verdiği önemli mesajlar olduğu düşünülmüştür. Beyin, rüya sırasında alt merkezden, üst merkeze kendi diliyle önemli mesajlar iletir. Çoğu bilim adamına göre yaratıcı rüyalar, açılmamış mektuplar olarak adlandırılmıştır. Bu tarz rüyaların çok önemli mesajlar ve bilgiler aktardığını söyleyen bilim adamları, gerçekten en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gerektiğini söylemişlerdir. Görülen rüyaların yorumlanması gerçekten çok önemlidir.

Yaratıcı Rüyalar
Yaratıcı Rüyalar
ruya
Yaratıcı Rüyalar
Yaratıcı Rüyalar.
http://upstream-ruyayorumu-com/ruya/yaratici-ruyalar#yorumlar

Gününün en çok okunan rüya tabirleri

Takip et:

Sosyal medyada bizi takip edin, güncel yazılardan haberdar olun!
Rüya Yorumu