Rüya ve İslam

Rüya ve İslam

Âlim kişilerden bazıları rüyaların, rüya melekleri tarafından gösterildiğini savunmaktadır. Rüya sırasında oluşan ortamların, rüya meleklerinin kişiyi başka yerlerde gezdirmesinden kaynaklandığını söylemektedirler. Rüyamızda gördüklerimizin belleğimizde kaydedildiğini, uyandığımızda ya da daha sonra hatırlandığını söylemektedirler.

Rüya hakkında birçok araştırma yapılmıştır ve hemen herkes bu konu üzerine bir görüşe sahiptir. Özellikle İslam Âlimleri, filozoflar ve rüya tabircileri birbirinden farklı düşüncelere sahiptir.

Görülen rüyaların doğruluğu oldukça tartışılır. Üstat Bediüzzaman, Risale-i Nur külliyatından Mektubat isimli eserinde bir rüyadan bahsetmiştir ve özellikle görülen rüya ile anlamının çok farklı olduğunu aktarmıştır. Anlatılan rüyada, süt kâsesi deniz, kaval ise köprü anlamındaydı. Rüyada görülenleri tam olarak doğru ve mantıklı bir şekilde yorumlamak gerekir. Bu nedenle âlem-i misali, âlemi hakikiye karıştırmamak gerekir. Odam bir meydan kadar geniştir cümlesiyle, odamı geniş bir meydan kadar görüyorum demek arasında fark vardır. Rüyaları yorumlarken, görülenleri doğru yorumlamak gerekmektedir.

Rüya ve İslam
Rüya ve İslam
ruya
Rüya ve İslam
Rüya ve İslam.
http://upstream-ruyayorumu-com/ruya/ruya-ve-islam#yorumlar

Gününün en çok okunan rüya tabirleri

Takip et:

Sosyal medyada bizi takip edin, güncel yazılardan haberdar olun!
Rüya Yorumu