Rüya ile Amel edilir mi?

Rüya ile Amel edilir mi?

İnsanlar uyanık oldukları zaman içerisinden sorumlu tutulmuştur, uyudukları ya da baygın oldukları süre içerisinden sorumlu değillerdir. Bunun sonucunda insanlar rüya esnasında yaptıklarından, gördüklerinden veya sarf ettikleri sözlerden sorumlu değildir. Uyku sırasında, kendisini dinden çıkartacak sözler sarf eden kişilerin bile dinden çıkması mümkün değildir. Hal böyle olunca, rüyada gördüklerimiz objektif olarak bir değer ifade etmemektedir.

Rüyalar yorumlanırken isabetli ve iyi yorumlar kullanılmalıdır. Rüyayı yorumlayacak kişi mutlaka ehil olmalıdır. Görülen rüyada Sünnete ve Kur’an’a aykırı, ters bir durum varsa amel edilmesi imkânsızdır. Gördüğünüz rüyada bir yerden atlamanız ya da bir günah işlemeniz, örneğin adam öldürmeniz ya da kendinizi öldürmeniz emrediliyorsa bununla amel etmek mümkün değildir. Kur'an da ve Sünnette adam öldürmek veya kendi canınızı almak haram kılınmıştır. Aynı rüya tekrar tekrar görülse dahi bunun amel etmek imkânsızdır, Kur'an ve Sünnetin dışına çıkılmaması gerekir.

Kur'an da ve Sünnette tespit edilen kararların yönünde amel etmek gerekir. Buna benzer birçok örnek verilebilir. Rüyaların mübah olduğu ve yönlendirici fonksiyonlarının da bulunduğu kabul edilebilir, ancak rüyayı gören kişinin münhasır kalması gerekmektedir.

Rüya ile Amel edilir mi?
Rüya ile Amel edilir mi?
ruya
Rüya ile Amel edilir mi?
Rüya ile Amel edilir mi?.
http://ruyayorumu.com/ruya/ruya-ile-amel-edilir-mi#yorumlar

Gününün en çok okunan rüya tabirleri

Takip et:

Sosyal medyada bizi takip edin, güncel yazılardan haberdar olun!
Rüya Yorumu